Dnes je: Streda, 29. marec 2017
Meniny má: Miroslav. Zajtra bude mať: Vieroslava

Domov > AKTUÁLNE > KrimiZa ohováranie až na dva roky do basy

12.01.2017


VRANOV NAD TOPĽOU. Trestné stíhanie vo veci prečinu ohováranie vedie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou.

Poviete si, že je to len taká banalita. S ohováraním sa stretávame na každom kroku. Tu niekto povie to, iný ono. Táto Vranovčanka to ale prehnala. Hrozí jej väzenie.

"Doposiaľ bolo preukázané, že páchateľka vo Vranove a aj na iných miestach, oznamovala nepravdivé údaje o 41 ročnej Milene. Rozširovala nepravdy o tejto žene v jej zamestnaní, ale aj v súkromnom živote (o jej finančných pomeroch a spôsobe získania peňazí, o jej súkromí, zdravotnom stave)," informovala Jana Migaľová, hovorkyňa KR PZ v Prešove.

Tieto nepravdivé údaje uvádzala podľa Migaľovej aj pred štátnym orgánom sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately, s cieľom ovplyvniť rozhodnutie súdov a iných kompetentných orgánov ohľadne starostlivosti o jej maloletého syna, ako aj podaním neopodstatneného trestného oznámenia s dehonestovaním jej osoby.

Takýmto protizákonným konaním "oznamovateľka" znepríjemňovala súkromný aj pracovný život poškodenej ženy, pričom toto konanie taktiež poškodilo povesť ženy. Zákon páchateľovi takéhoto trestného činu stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.


MiMa
FOTO : ilustračné, MiMa
Verzia pre tlač


Čo je pre vás prioritným zdrojom informácií?


  • noviny (2%)
  • internet (76%)
  • televízia (5%)
  • z každého trochu (14%)
  • ani jedno (2%)

Created by: MFdesign.sk s.r.o.